Teksty na stronę internetową

Marketing treści, optymalizacja SEO, branding

Teksty na stronę internetową

copywriter

Copywriter śląsk

Teksty na stronę internetową powinny być profesjonalne, zgodne z zasadami ortograficznymi, a przede wszystkim merytoryczne oraz angażujące. Są one bardzo istotne, jeśli zajmujemy się również pozycjonowaniem swojej strony internetowej. Nie bez znaczenia jest bowiem jak piszemy i dla kogo piszemy, ponieważ właśnie dzięki odpowiednim tekstom na naszej stronie internetowej jesteśmy w stanie wyróżnić się na tle konkurencji. Z tego artykułu dowiesz się: 

✔ Dlaczego teksty na stronę internetową są ważne, 

✔ Kto tworzy teksty oraz treści na strony, 

✔ Jaka jest cena za teksty na stronę? 

 

Teksty na stronę internetową: Dlaczego są tak istotne? 

Teksty na stronie są wiodącym czynnikiem, który decyduje o trafności strony. Możemy bowiem stworzyć teksty informacyjne, przekonujące, sprzedażowe, edukacyjne, czy inspirujące. Sensem treści na stronie internetowej jest zaciekawienie czytelnika, a nie jego zanudzenie. Celem tekstów na strony internetowe jest generacja ruchu, która wpłynie sprzedaż czy rozpoznawalność marki. Poprzez edukację możemy zaciekawić czytelnika, na przykład: prowadzisz gabinet medycyny estetycznej, a wiele z klientek wciąż szuka informacji na temat tego, co zakazane jest po zabiegu. Twoją rolą jest stworzenie artykułu edukacyjnego, który jednocześnie będzie pasował do contentu, a także wpłynie na pozycjonowanie Twojej strony, dzięki użytym w tekście słowom kluczowym. 

Jednak duży odsetek osób nie wie o czym pisać, aby treści odgrywały prawidłową funkcję na stronie internetowej. W takiej sytuacji najczęściej decydujemy się na zatrudnienie osoby zajmującej się tworzeniem tekstów oraz artykułów na stronę internetową. 

Osobą, która zawodowo zajmuje się tworzeniem tekstów na strony internetowe, jest copywriter. Copywriter dba o to, aby treść była merytoryczna, zgodna z marką, a także angażująca dla czytelnika. Copywriterzy dzielą się jednak w zależności od potrzeb zleceniodawcy, dlatego jeśli chcesz rozwijać swoją stronę internetową, warto zatrudnić… 

SEO copywritera, czyli osobę, która tworzy treści z uwzględnieniem zasad SEO, co pozwalają na uzyskanie wyższych wyników w wyszukiwarkach internetowych.

Słowem: są to osoby, które mają techniczne przygotowanie do tego, aby stworzyć na Twojej stronie internetowej wartościowy oraz angażujący content. Ale czym jest content?

Content to inaczej zawartość tego, co jest na Twojej stronie. Artykuły, nagłówki, infografiki oraz tytuły.

 

Treść na stronę internetową: Cennik.

Ceny tekstów na stronę internetową, które tworzy copywriter, zależne są od wielu czynników:

 • Jakie doświadczenie ma copywriter,
 • Jak wiele klientów ma w swoim portfolio,
 • W jakich tekstach się specjalizuje,
 • Czy posiada swoją działalność,
 • Wielkość zlecenia,
 • Trudność tematu.

Copywriter rozlicza się najczęściej za pomocą zzs. Co to jest zzs? To inaczej znaki ze spacją. Artykuł, który właśnie czytasz, ma 3000 zzs, czyli 3000 znaków ze spacją.

Rozbieżność cenowa wśród copywriterów jest ogromna. Warto jednak przed zatrudnieniem copy, zapoznać się z tekstami, które tworzy. Sugerowanie się stawką, może okazać się dla zleceniodawcy mylne.

→ Jeśli zdecydujemy się zatrudnić copywritera, który ma ogromne portfolio, doświadczenie, wystawia faktury, przyjemnie czyta się jego teksty, a także posiada grono zadowolonych klientów, nie możemy oczekiwać, że jego stawki będą niskie.

→ Jeśli jednak zdecydujemy się na copywritera, który raczkuje w tworzeniu tekstów na stronę, uda nam się zapłacić mniej, jednak może się zdarzyć, że teksty trzeba będzie poprawiać.

 

Pisanie tekstów na stronę: Jak pisać, aby chcieli czytać? 

 

Teksty, które tworzymy na naszej stronie internetowej, powinny być profesjonalne, a także dopasowane do Twoich odbiorców. W każdej branży istnieje wiele ciekawych zagadnień, a także pytań, na które warto odpowiedzieć klientom.

Doświadczony copywriter, który tworzy teksty na strony internetowe, z pewnością będzie wiedział, co tworzyć, aby zadowolić Twoich klientów. Jeśli jednak masz swoją wizję tekstów, z pewnością zrobi je tak, jak będziesz tego oczekiwał.

Jestem copywriterką, prowadzącą firmę na Śląsku. Pracuję jednak zdalnie, co pozwoliło mi tworzyć treści na strony internetowe zarówno lokalnych, jak i zagranicznych klientów. W swojej pracy zawsze stawiam na komunikację, która pozwala poznać oczekiwania klienta, a także ułatwia współpracę.

Podczas współpracy staram się, aby zadowolony był zarówno zleceniodawca, jak i wykonawca. Teksty, które tworzę, są moją wizytówką, pod którą szczerze mogę się podpisać. Więcej na temat informacji o współpracy, możesz przeczytać tutaj: KMCM najważniejsze informacje dotyczące współpracy

 

Masz do mnie pytania? Napisz, a chętnie na nie odpowiem!

 

 

5 komentarzy

 1. Rafał pisze:

  Teksty na stronę to jedno, ale inną formą marketingu jest również e book, szkoda że pani o tym nie wspomniała, bo wykonała Pani świetna robotę! Proszę się szykować na drugą część ebooka w 2022 😁 pozdrawiam!

 2. Anna pisze:

  I ja również się wypowiem: każdy z nas oczekuje czegoś innego od takich osób jak Pani. Ja chciałam treściwego bloga, który nasyci moich klientów informacjami odnośnie mojej pracy. A wyszło tak, że sam blog pięknie wypozycjonował moją stronę. Dlatego treści, które Pani tworzy to majstersztyk. Polecam!

 3. Event Time pisze:

  Od ponad roku współpracuję z Panią Karoliną. Jest przede wszystkim świetnym słuchaczem, doradcą i tworzy cuda.

  Zakres prowadzenia strony przez Panią Karolinę rozpoczął się od poprawny strony internetowej, która była niewypałem stworzonym przez inną firmę. Teraz zajmuje się aktualizacją strony, wpisami na bloga. Wiele klientek jest zadowolonych z tego, że może na mojej stronie przeczytać pomocne artykuły oraz znaleźć konretne wskazówki dotyczące organizacji wesela. Jestem zachwycona współpracą !

  • Kmcm pisze:

   I ja również jestem zachwycona 🙂 Bardzo dziękuję za miłe słowa i proszę pamiętać w 2022 będzie jeszcze wyżej w Google, o ile być jeszcze wyżej się da 😀
   Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *